Život na planéte Zem očama jej obyvateľov

Výber redakcie

170. Memento Mori
Dnešní výběr redakce je bohužel smutný, což je zřejmé už z jeho názvu. Asi každý z nás už to prožil, jak se něčeho bojí a ono se to stejně nakonec stane. Třeba že navždy odejde někdo blízký, tak jak se to v tomto týdnu stalo Marshal. Člověk pak najednou neví co dělá a nejvíce ze všeho si přeje, aby to všechno byl jen sen. Marshal má velmi citlivou duši a dokáže své pocity neobyčejně výstižně zachytit ve své fotografické tvorbě a už jen samotný fakt, že dokáže tento neutěšený čas takto skvěle zaznamenat, je velmi obdivuhodný. Nezbývá než ji za celou redakci vyjádřit upřímnou soustrast a popřát ať lékař čas co nejdříve smutek zahojí.
Viac
Kaspyho 192.týden - ve dvou si to táhnem líp
V pátek jsme se podívali do Krkonoš a co tak se dnes podívat do Tater. Je to marné, když přidá svůj týden Kamil Kašpárek, tak to je pro nás v redakci svátek, protože to je opravdu výjimečný fotograf. Kamil si s Janou vyrazili na krátkou dovolenou bez dětí a parádně si to užili, což je z týdne velmi jasně čitelné. A ta krása nekončí ani po návratu domů ke své smečce dětí a zvířat. Všichni si na Vysočině žijí svůj sen a zvenčí to vypadá jako permanentní dovolená. To je tím, že všechno včetně všedních povinností dělají s láskou a na výsledku je to vidět. Děkujeme Kamilovi za jeho příspěvky a držíme palce, ať jim to štěstí vydrží.
Viac
41-v Krkonoších
Dnes tady máme výběrovou premiéru a podíváme se do přírody. Asistentka Sabča Krejčová z Litomyšle je v projektu něco přes rok a má zde už 41 týdnů. Výběry redakce ji prozatím míjely, ale tento skvělý reportážní týden z Krkonoš nás v redakci velmi zaujal. Sabča s Danem toho stihli opravdu hodně, od návštěvy rodičů na chatě, přes Les Království, Vrchlabí, Jánské lázně, Černou Horu, Svatý Petr, Medvědín, Labskou boudu a další místa. Také odskok do Ústí nad Labem k zubaři, což je jistě na dovolené velká nepříjemnost, ale ani to Sabče náladu nepokazilo. Děkujeme za tento týden a těšíme se na další.
Viac
Promócie po domácku
Po letním rozvolnění nastoupily další opatření proti šíření koronaviru a to sebou nutně nese mnoho změn v organizaci společenských akcí všeho druhu. Jako je například zrušení slavnostních promocí na vysokých školách. Učitelka Zdenka Cintulová z Holíče je zde dobře známá svou kreativitou a organizačními schopnostmi a tak ji taková věc nemůže vyvést v míry. Prostě pro Marianku uspořádala promoci v domácím prostředí a kdoví, jestli to nemá v tomto provedení ještě slavnostnější charakter. Každopádně se všechno výborně vydařilo a to lze říci i o tomto týdnu, který je proveden v černobílé s použitím kapky barev. Děkujeme Zdence za její týdny a těšíme se na další kreativní nápady.
Viac
Každou vteřinu v nebi...,30.8.-5.9.20
Dnes se podíváme do nejznámější rodiny Lisníků očima Eduarda Lisníka, který dokumentuje svůj život od konce roku 2013 a má zde 352 týdnů. Jeho dokumentace má stabilní formát, pravidelně obsahující jeho sběratelské aktivity, ochutnávky mnoha druhů piv, internetové hry a aktivity, výlety na kole do širokého okolí a také věštění budoucnosti. V tomto týdnu je však něco navíc a není to žádná radost. Eda obdržel výpověď z pracovního poměru, stejně jako všichni ostatní zaměstnanci. Navíc rodina přišla o Kaziho, kterého nedávno zachránili z útulku po smrti Rexe a který měl bohužel neřešitelnou nemoc. Nezbývá než držet palce, aby se vše vyřešilo a přebolelo a život zase ukázal svou lepší stránku.
Viac