Život na planéte Zem očama jej obyvateľov

Výber redakcie

55. vítej na světě človíčku
Jitka Fialová žije v Pardubicích a Jindřichově Hradci a je aktuálně v domácnosti. Připravila si pro nás nádherné překvapení, ačkoliv pozornému pozorovateli jistě neušly drobné náznaky v minulém týdnu. Na počátku tohoto výběrového týdne si vyšla s dcerkou ráno na procházku a večer už byla na světě Bea, kterou tímto vítáme na světě. Jitka to všechno zvládla levou zadní, stejně tak jak ji známe z předchozích týdnů a také to zde všechno stihla skvěle zaznamenat. Děkujeme ji za to a přejeme celé rodině hodně štěstí a pohody.
Viac
213. !!!
V tomto výběrovém týdnu navštívila Marshal z Višně poprvé Ostravu a to díky desátým Čumákům, což je už tradiční ostravská akce na konci prázdnin pro členy a přátelé projektu Week of Life. Nadto ještě ve stejný den večer nafotila koncert kapely Zrní v Opavě v Kostele sv. Janů … a to tak že naprosto excelentně svým jedinečným pohledem na svět. Ostatně stejně jako tento skvělý týden, který pokračuje už v Brně, kde právě končí léto a stíny plní recepci. Patří ji velký dík nejen od redakce, že tento náročný týden sestavila a podělila se s námi o své pocity.
Viac
8.-14.9.22
Uživatelů dělnické profese je v projektu Week of Life celkem 18, ale s celkovým počtem týdnů 1010 je tato profese na čtvrtém místě za fotografy, studenty a učiteli. Zásluhu na tom mají především dva známí WoLáci a to Milan Maxa a Eduard Lisník. A právě k Edovi se dnes půjdeme do Ostravy podívat. Od posledního výběru se v jeho životě udála velká změna v podobě rozvodu na počátku tohoto roku, ale Eda stále vytrvale dokumentuje svůj život. V poslední době nám kromě soukromého života a krásy Beskyd ukazuje také více z prostředí svého zaměstnání ve Vítkovických železárnách a to je také podstatným obsahem tohoto výběrového týdne. Jsou to vzácné snímky, protože tento průmysl v Ostravě pomalu vyhasíná a o to více mu za takovýto dokument děkujeme.
Viac
Adriana - narodeniny
Jednou ze specifik projektu Week of Life je skutečnost, že jsou zde na jedné hromadě týdny životů z pohledů mnoha věkových kategorii, od žáků a studentů až po prarodiče. Tím druhým případem jsou aktuální týdny učitelky Zdenky Cintulové z Holíče, která se do role babičky dostala teprve nedávno a také by ji nikdo tuto pozici nehádal. Zdenka ji však zvládá velmi bravurně a očividně ji to baví a je až neuvěřitelné co všechno přitom ještě stihne. Nadto ještě své týdny prokládá skvělými fotografickými postřehy. Děkujeme ji za to a těšíme se na další.
Viac
Luhačovice a MikuLove
Podíváme se dnes do posledního týdne letních prázdnin k ITSM konzultantovi, Jiřímu Kotišovi z Ostravy. Týden začíná odjezdem na dovolenou do lázni Luhačovice a Jirka s Helenkou si to parádně užívají … tedy až na cestu, rozkopaná města jsou už klasický folklor léta. V závěru týdne se pak přesunují do Mikulova na festival MikuLove, které navázal na Romkův Eurotrialog a který se v posledních letech stal také místem setkání Woláků. Těch se tam letos dostavilo trochu méně, ale pohodě a skvělé atmosféře to očividně neuškodilo. Děkujeme Jirkovi za jeho vytrvalost a těšíme se na pokračování.
Viac