Život na planéte Zem očama jej obyvateľov

Výber redakcie

Týždeň č. 10
Po roce a půl přidala svůj týden života administrativní pracovnice Monnie z Prešova. Hned v úvodu sděluje proč se rozhodla vytvořit tento týden a udělala nám velkou radost, protože jde o samotný princip projektu a jednu z jeho hlavních vlastností. Možnost uložení vzpomínek pro budoucí připomenutí života s odstupem času lze jistě považovat za velmi užitečnou formu terapie pro zvládání života. Týden je vyváženou směsici rodinného života s každodenními úkoly a krásnou detailů kolem nás a velmi přesně splňuje zadání, které si Monnie v úvodu stanovila. Tak se pojďme na týden o hledání rovnováhy mezi povinnostmi a volným časem podívat.
Viac
Na přelomu dovolené a nedovolené
Manažer Miroslav Jarý z Tanvaldu zveřejnil svůj první týden před třinácti lety a má zde uloženo celkem 15 týdnů života. Naposledy se ozval před šesti roky a to je škoda, protože jde o výborného fotografa s výrazným rukopisem. Jeho první týden je kombinaci černobílých i barevných záběrů s velkým citem pro zachycení polocelku a detailu. Miroslav patří mezi mezi členy projektu s uděleným titulem Mistr Week of Life a na blogu je uložen také rozhovor s ním z roku 2012. Budeme se těšit, že si na projekt opět znovu vzpomene a přidá další týden ze současnosti.
Viac
Po sto letech
Označit návratem týden fotografa Adolfa Ziky z Prahy není zcela přesné, protože on z pozice a zakladatele projektu Week of Life vše neustále sleduje. Nicméně svůj příznačně nazvaný týden přidal po tři a půl roce a to je pro nás v redakci vždy svátek. V týdnu se prolíná jeho současný soukromý a pracovní život se vzpomínkami na minulost i s plánováním věcí budoucích. Také připomíná rozhovor Kouzlo dvanáctí stran v aktuálním vydání časopisu FotoVideo. Třešničkou na dortu je pak v závěru týdne účast Adolfa Ziky v talk show 7 pádů Honzy Dědka, který má premiéru právě nyní v čase vydání výběru, 21.11.2023 ve 21:40 na TV Prima. Přejeme vám příjemnou zábavu a pokud premiéru nestihnete, pořad bude následně k dispozici na FaceBooku 7 pádů Honzy Dědka.
Viac
Pod vlivem úplňku
Tímto výběrovým týdnem ajťáka Zdeňka Kamrly z Ostravy se rozšířil počet "šestistovkařů" na tři, jistě víte nebo tušíte kdo jsou další dva. 600 týdnů života, to už je pořádný fotografický deník, vždyť to je 37800 fotek za téměř 12 let života. Souvislé dokumentování sice nebyl původní záměr projektu Week of Life, nicméně jednotlivci poskytuje kromě možnosti vedení osobního deníku také skvělý fotografický tréning. Zdeněk obě tyto vlastnosti využívá maximálně a v týdnech má často odkazy na detaily větších akcí, což vlastně navíc supluje funkci osobního blogu. V tomto černobílém týdnu je v hlavní roli říjnový úplněk, který se letos potkal se státním svátkem a návratem letního času do normálu. Že byl opravdu magický, je zřejmé ze skutečnosti, že popis posledního dne vznikl mezi druhou a druhou hodinou ranní.
Viac
first week
Svůj týden života z léta 2010 vložil do projektu Week of Life také automobilový závodník Jan Charouz z Prahy. Ukázal nám v něm kus pestrého života ze zákulisí zajímavého světa automobilových závodů, do něhož patří časté cestování, testování vozů, tiskové konference i vlastní závodění. Kromě toho také ukázal něco z běžného života, který se zde s tím profesním neustále prolíná. Nemáme sice srovnání s Janovým aktuálním životem, protože zde má pouze tento první týden, ale protože jde o veřejně známou osobu, lze informace o něm snadno vyhledat. Děkujeme mu za tento vzorek života ze zajímavého prostředí.
Viac