Život na planéte Zem očama jej obyvateľov

Výber redakcie

gumy, svetýlka, advent
Technik David Alessi z Prahy je členem projektu Week of Life úctyhodných 12 let a má zde zaznamenáno celkem 385 týdnů života. Jeho týdny jsou výbornou rodinnou kronikou, ve které má uloženo vše podstatné ze života v jeho okolí. Aktuálně zveřejňuje týdny v souvislé řadě a dohání loňský skluz. Využili jsme toho a vrátíme se s ním v tomto výběrovém týdnu do počátku poetického adventního času, kdy se na pozadí běžného života začínají rozsvěcovat svíčky, peče se první cukroví a děti píši dopisy Ježíškovi. Děkujeme Davidovi za jeho poctivý dokument života a těší nás že se mu tady stále líbí.
Viac
Barvy Maroka 1
Cestovatelské týdny jsou specifickou kategorií projektu Week of Life a mnoho členů projektu neodolá možnosti si tady odložit vzpomínky na zajímavou dovolenou nebo poznávací cestu. Jedním z nejzajímavějších cestovatelů je strojvedoucí Roman Jaroš z Ostravy, který má v projektu celkem 60 týdnů života a většina z nich je odněkud ze světa. Roman z pozice své profese ostatně cestuje neustále i v rámci běžného života. Vybrali jsme dnes do vzpomínky jeho úplně první týden, který byl zveřejněn přesně před 13 lety a jsou v něm zaznamenány barvy Maroka. Roman má nadto dar neobyčejného vidění světa a jeho fotografie jsou velmi kreativní a plné humoru. Pokud vás baví cestování, nenechejte si ujít celé jeho portfolio v projektu Week of Life.
Viac
467. Hurá na Punč
Dnes se ještě jednou vrátíme do adventního času minulého roku, kdy se v Ostravě konal 12. ročník tradičního Adventního punče. Jednou z účastnic byla administrativní pracovnice Milada Bursíková z Prahy, která jeho atmosféru skvěla zachytila v tomto výběrovém týdnu. Pohoda a výborná nálada, která celou akci doprovázela, je zde všudypřítomná, navzdory různým drobným nepříjemnostem z cestování či samotné akce. Skutečnost, že WoLáky udržuje za všech okolností pozitivní pohled na svět, je ostatně velmi dobře známá. V týdnu naleznete také samozřejmě střípky běžného života, protože Milada ve všech svých týdnech tvoří poctivý záznam, přesně podle smyslu Světové kroniky lidstva. Děkujeme ji za její vytrvalost a těšíme se na další týdny.
Viac
(0002) Kolem velikonoc
Aktuálním rekordmanem v počtu týdnů v projektu Week of Life je správce webu František Špaček z Prahy. Má jich zde celkem 613 a první jeho zaznamenaný den je 16. duben roku 2011. Protože svůj život dokumentuje v nepřetržité řadě, má ve svém deníku neuvěřitelných 4285 dnů ve 38565 fotografiích. Do dnešní vzpomínky jsme vybrali týden druhý z období Velikonoc 2011, protože je v něm mnoho členů rodiny a přátel a záměrně jsme ho na titulní stranu umístili hned vedle posledního týdne kvůli snadnému porovnání, co se všechno za téměř 12 let změnilo. Děkujeme Františkovi za jeho úžasnou vytrvalost a těšíme se, že ho to jen tak nepřestane bavit.
Viac