Život na planéte Zem očama jej obyvateľov

Výber redakcie

Oll vikan
Mezi padesáti zeměmi máme v projektu také jeden týden z Islandu, který vytvořil grafik Johannes Frank z Reykjaviku a nazval ho lakonicky Celý týden. O Islandu se říká, že je to země s největším počtem sebevražd. Je to až ironie vzhledem k tomu, jak krásnou přírodou se tato země pyšní. Zásluhu na tom má jistě i počasí, které se dokáže změnit z vteřiny na vteřinu. Nicméně Johannes Frank nám ve svém týdnu života ukazuje tu přívětivější tvář ostrova. Islanďané mají ale ještě jednu zvláštnost. Není jejich zvykem používat kapesník, a proto radši popotahují, což docela vtipně dokazuje i vybraná fotografie.
Viac
(0676) Tentokrát popisky vytvořené s přispěním umělé inteligence
Byla to jen otázka času, kdy se někdo pokusí při tvorbě týdne života v projektu Week of Life využít umělou inteligenci. Zdá se, že prvním takovým člověkem je důchodce František Špaček z Prahy. Ne že by zde generoval umělé fotografie, jeho všech 677 týdnů je stále skvělou ukázkou poctivého dokumentu života, František prostě nechal umělou inteligenci vygenerovat popisy jednotlivých dnů. Není sice zcela zřejmé jak moc do výsledků musel zasáhnout, ale je jisté že AI začíná zasahovat do naších životů v mnoha oblastech a možná v budoucnosti ovlivní také tvorbu Světové kroniky lidstva. Děkujeme Františkovi za tento počin.
Viac
My first week in WoL
Projekt Week of Life se od počátku svého vzniku před 15 lety etabluje jako Světová kronika lidstva, ale jeho společenských významů je mnohem více. Například osobní deník nebo blog, sociální síť, edukační pomůcka, fotografický trenažér, ale především nástroj uvědomění, že všude na světě žijí obyčejní lidé, kteří se často velmi vymykají zprávám z mediálního prostoru. V poslední době je v čele zejména Rusko ze kterého zde v projektu máme téměř 200 týdnů života a tak se dnes podíváme na život Olega z Yekaterinburgu před 14 roky. A možná budete překvapení, že v jeho prvním týdnu naleznete někoho velmi známého.
Viac
Oslava 🥰
Když se řekne kocour Hugi, tak jistě spousta členů projektu Week of Life bude ihned vědět ke komu se dnes půjdeme podívat. Ano, je to tak, k učitelce Zuzaně D ze Skalice, která je zde už tři roky a vytvořila celkem 123 týdnů. Tento výběrový je z běžného života a Hugi v něm pochopitelně nechybí, stejně jako její dcera Zuzi se kterou se setkává kromě osobního kontaktu také často v televizi, protože Zuzi je televizní moderátorka. Týden končí oslavou jejich narozenin a podtrhuje tak pozitivní náladu celého týdne.
Viac
autumn week
Před 15 roky nebyly digitální fotoaparáty zdaleka tak běžné, jak je tomu v dnešní době a fotografování na film nebylo jen modní zajímavosti. Tak se dnes pojďme podívat na úplně první týden v projektu Week of Life, který návrhář z Říma vytvořil na klasický filmový materiál. Již na první pohled zaujme set Federica Ciamei svojí zvláštní atmosférou. Jeho fotografie jsou jakoby skryté v mlžném oparu a nemůžete se ubránit pocitu, že se díváte na fotky staré již několik desítek let. Federico jako úplně první člověk v rodině Week of Life nafotil svůj týden na obyčejný fotografický film! Inspirativní, odvážné. Skvělý nápad, jak přispět a zároveň uchovat kouzlo nedigitální fotografie.
Viac