Život na planéte Zem očama jej obyvateľov

Výber redakcie

A máme to!
Fotografka Soňa Šerá vstoupila do projektu Week of Life před více než třemi roky a od počátku svou kreativitou velmi zaujala. Aktuálně si dala krátkou pauzu a nyní se zase vrátila a my z toho máme v redakci velkou radost. Takové návraty jsou pro nás důkazem, že existence projektu má smysl a naše práce není marná. Aktuální týden je z jejího běžného pracovního a rodinného života a Soňa navzdory nedávným zdravotním problémům je stále velmi aktivní a podnikavá. Naštěstí si čas od času umí vystavit povolenku býti línou a tak se budeme těšit, až nám ji tady v projektu zase zaznamená.
Viac
Jak přišla Tonička na svět
Zdá se, že smutné týdny v poslední době neberou konce. Posledním je týden Vasila Chmčáka, kterému umřela maminka a my mu v redakci tímto vyslovujeme upřímnou soustrast. Rozhodli jsme se ale nakonec dát v dnešním výběru přednost životu, to aby se zachovala rovnováha a také že Vasil měl výběr zcela nedávno. Na počátku tohoto roku přišla totiž na svět Tonička a její maminka, Eva Langrová poctivě zdokumentovala celý porodní den a následný pobyt v nemocnici. Tonička s příchodem poněkud spěchala a tak jsou v celém týdnu patrné obavy a úzkost, ale vývoj událostí i prognózy jsou příznivé. Gratulujeme Evě i celé rodině a přejeme v dalších dnech jen samé dobré zprávy.
Viac
375. ... kterakž to ryba vidí...
Milan Maxa patří mezi jasné stálice projektu Week of Life, nejen svou vytrvalostí, ale hlavně jedinečnou kreativitou a lidským smyslem pro humor. V tomto výběrovém týdnu nasadil na tělo fotoaparátu objektiv typu rybí oko a podíval se na svět z pohledu tohoto němého tvora. Vy všichni, co se fotografií zabýváte důkladněji, jistě víte že není vůbec snadné dokumentovat vše takto zeširoka, protože každá situace a každá scéna si sama říká o úhel pohledu a konkrétní ohnisko. Milan je ale bojovník a ani o kousek se neodchýlil od svého plánu … a dobře udělal. Vznikl tak jedinečný tématický týden a my z něho máme v redakci velkou radost. No jen se na to pojďte podívat sami.
Viac
druhá třetina
Tak nám to dnes tak nějak vyšlo, že se opět podíváme do Botswany k vědkyni Lucii Maswabi Lorkové. V jejím posledním výběru jsme viděli mezinárodní svatbu u nás v Česku a zcela nedávno Lucie přidala svatební týden z Botswany. Tento výběrový týden je již z běžného života, který jakkoliv nám může připadat exotický, přesto se v mnoha směrech velmi podobá naším stereotypům. Lucie má talent prostřednictvím fotografií krásně vyprávět příběhy a tak to v celku tvoří skvělý dokument, který je tentokrát nadto povýšený o příslib vzniku nového života. Děkujeme Lucii za tuhle krásu, držíme ji palce a těšíme se na pokračování.
Viac
Po letech ...
Máme v redakci rádi návraty po několika letech, zvlášť když se vrací někdo tak talentovaný, jako je fotograf Tihis z Rožnova pod Radhoštěm. Pokud vám tato přezdívka nic neříká, důvodem je předpis GDPR a skutečnost, že po jeho zavedení si Tihis zvolil tuto přezdívku místo občanského jména. Stáli členové si ho však jistě pamatují a rádi se po třech letech podívají do jeho černobílého světa, plného skvělých fotografií, psů a pohody. Děkujeme v redakci za tento výborný návrat a těšíme se na pokračování.
Viac