Život na planéte Zem očama jej obyvateľov

Výber redakcie

Týden třetí díky ZD
V archivu projektu Week of Life se nachází spousty zajímavých fotografií, příkladem budiž třeba živě diskutující Václav Havel. Jejím autorem je fotograf František z Prahy, který je ve fotografickém světě mnohokrát oceněný a uznávaný autor a v jeho týdnech v projektu to je jasně viditelné. Vybrali jsme dnes do vzpomínky týden z konce roku 2010 a připomeňme si, co o něm tenkrát napsala redakce. Motivaci k nafocení týdne života lze najít na mnoha místech a František Ortmann se pro svůj nový týden inspiroval vytrvalostí Zdeňka Dvořáka, který se rozhodl k odvážnému kroku a tím je zdokumentovat celý svůj rok. Jakožto profesionální fotograf se František Ortmann pohybuje v místech, díky kterým se prohlížení jeho týdne stává nejen kulturním, ale i kulinářským zážitkem, který je navíc i zachycen šikovnou rukou skvělého fotografa.
Viac
223. Když mluví mraky..
Když přidá do projektu Week of Life další týden Marshal z Višně, tak v redakci vždy zpozorníme. Její vidění světa je výjimečné a pozoruhodné a ona ho navíc umí skvěle přetavit do parádních fotografií. Tentokrát nám zde předvedla cestopis z výletu do rumunského Banátu a pokud se vám zdá, že to není poprvé tak se nemýlíte. Pachatel se prostě vrací na místo činu a opět se je na co koukat. Týden je tentokrát provedený v kombinaci pestrých barev i černobílých obrázků a končí slibem na pokračování. Také bohužel zvěstováním špatných zpráv a tak budeme doufat, že nebude až tak zle. Každopádně Marshal děkujeme a těšíme se na rozuzlení.
Viac
prvý - zoznamovací
Manažerka Štefánia z Košic svůj první seznamovací týden vložila do projektu Week of Life v létě 2011 a ihned zaujala všechny tehdejší členy projektu. Vytvořila zde celkem 69 skvělých týdnů, které jsou plné barev, emocí, citů a lásky k rodině. Štefánia je vynikající fotografka a tohle všechno umí výborně zaznamenat a je velká škoda, že už se mnoho let neozvala. Doufáme tedy že se její život v současné době odehrává podle jejich představ a tento vzpomínkový první týden věnujeme její dceři Natálce.
Viac
Odložím si tu týden ;-)
Fotograf Tihis z Rožnova pod Radhoštěm si tady v projektu Week of Life po roce odložil týden. Udělal nám tím velkou radost, protože patří mezi vynikající fotografy, kteří dokáži vyprávět příběhy pouhou fotografií bez doprovodného textu. Také tento týden je skvělou mozaikou o lidech a psech a o pohodě a platí to o všech 46 týdnech, které tady má Tihis za 12 let uloženo. Děkujeme mu za jeho zájem o projekt a těšíme se, až si tady zase něco odloží.
Viac
3x3 | proužky kolečka
Grafička Baara z Frýdku-Místku už je členkou projektu Week of Life také nějaký ten pátek a její typické 3x3 věrní diváci dobře znají. Nezapře zde v žádném případě svou profesi a všechny její týdny jsou velmi hravé, plné nápadů a barev. Barevné ladění je vůbec její silnou stránkou a tak je ve výsledku každý Baařin týden jakýmsi artovým svátkem. Za 12 let jich zde vytvořila celkem 59 a stále se čas od času vrací. Děkujeme ji za to a těšíme se až se ji zase po nás zasteskne a vytvoří pro nás další krásu.
Viac